Omnibus araştırma, aynı anket formu içerisinde çeşitli konulardaki verilerin toplandığı nicel bir pazarlama araştırması metodudur. Birden fazla müşterinin araştırma yapma maliyetini paylaştığı bir araştırmadır. Aboneler genellikle, kendileri için özel olarak toplanan bilgilerin bir bölümünü alırlar. Genellikle farklı müşteriler için bir dizi konuyu kapsayan bir anket araştırmasıdır.

Omnibus araştırmalar, cinsiyet, yaş, eğitim veya gelir grupları veya belirli bir davranışa giren kişiler gibi daha spesifik kitlelere ulaşmak için kullanılabilir. Omnibus anketleri, hemen hemen dünyanın herhangi bir ülkesindeki vatandaşlar hakkında değerli bilgi elde etmek için maliyet açısından etkili bir yoldur.

Omnibus araştırma, sınırlı bütçeler olduğunda mükemmel bir seçimdir.

Firmalar istedikleri sayıda soru ile katılabil

Demografik sorular, herhangi bir ek ücret ödemeden araştırmaya katılan her firmaya açıktır, bu sayede, farklı demografik grupların (cinsiyet, yaş, şehir, gelir düzeyi) sorularınıza nasıl tepki verdiğini öğrenebilirsiniz.

Esnek, hızlı ve düşük maliyetli olan omnibus anketlerimiz; ürün ve hizmetlerde firmalara zamanında bilgilendirme sağlayan kanıtlanmış bir araçtır.

Faydaları
İstenilen sayıda soru ile katılabilme imkanı
Düşük maliyetle anket yaptırma
Pazarınız ile ilgili bilgi edinebilme

Artık Eskişehir’de de çeşitli sektörlere yönelik omnibus araştırmalara katılarak sektörünüz ve hedef kitleniz ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eskişehir’de yapılan Omnibus araştırmalarımız;

Eskişehir Konut Alıcıları Araştırması
Eskişehir Gençlik Profili Araştırması
Eskişehir Perakende Ticaret Araştırması
Eskişehir Otomobil Alıcıları Araştırması
Eskişehir Sanayi ve Ticaret Araştırması

tr_TRTurkish